Informacje dotyczące zapisów na pielgrzymkę na Jasną Górę

Pielgrzymka Andrychowska
Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r. przez formularz internetowy na stronie parafii św. Stanisława w Andrychowie – zakładka PIELGRZYMKA:
Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godz. 7:00 w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie (Osiedle).

Pielgrzymka Bielsko-Biała
Zapisy: od 20 czerwca do 29 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/
Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godz. 8:00 w tym roku wyjątkowo w Wilamowicach.

Pielgrzymka Cieszyńska
Zapisy: od 25 czerwca do 31 lipca w parafii św. Jerzego w Cieszynie i parafii św. Barbary w Strumieniu. Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2022 r. Mszą św.  o godz. 7:00 w kościele św. Jerzego w Cieszynie.

Pielgrzymka Czechowicka
Zapisy: od 23 do 25 czerwca 2022 r. oraz 1 sierpnia 2022 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w salkach parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).
Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godzinie 7:30 w kościele NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).

Pielgrzymka Oświęcimska
Zapisy: od 1 lipca do 5 sierpnia 2022 r. w parafiach dekanatu oświęcimskiego i osieckiego oraz w parafii św. Urbana w Brzeszczach.
Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą św. o godzinie 7:30 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Jubileuszowa XX Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
– Organizator: parafia św. Macieja w Andrychowie
– Przewodnik duchowy: ks. Kazimierz Walusiak
– Zapisy: od 1 do 24 lipca 2022 r.: na profilu FB:
facebook.com/Rowerowa.andrychow  lub tel. 503 112 668
– Rozpoczęcie pielgrzymki: 9 sierpnia 2022 o godzinie 8:00 Mszą św. w kościele św. Macieja w Andrychowie
– Termin: 9-14 sierpnia 2022 (w trzecim dniu przyjazd do Częstochowy)

Tegoroczna pielgrzymka wyjątkowo wyruszy z Wilamowic, a nie z Hałcnowa, jak było to w latach poprzednich. Pielgrzymowanie rozpocznie się Mszą św. o 8:00 w kościele Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach.
W ten sposób także pielgrzymi włączą się w obchody trwającego roku świętego Józefa Bilczewskiego, patrona grupy drugiej, którego rodzinną miejscowością są właśnie Wilamowice.