• Adwent 2020

  Adwent 2020

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
22.XI.2020 r.
 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
 4. W środę podczas nowenny o godz. 17.30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.
 5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
 6. Od przyszłego poniedziałku rozpoczynamy Roraty z kazaniem adwentowym. W naszym kościele Msza św. roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Nie wiemy jakie będą wtedy obostrzenia ale zachęcamy do udziału w Eucharystii chociażby przez internet.
 7. W związku z ograniczeniami, aby była większa rotacja wiernych, świece wigilijne i opłatki można nabywać w zakrystii już od najbliższej niedzieli przed i po mszach świętych. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na utrzymanie kościoła i parafii.
W tym tygodniu patronują nam:
· 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.