• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu
08.
XII.2019
 1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.
  Dzisiaj poświęcimy opłatki wigilijne, a na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
 3. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 17.00 a w soboty o 8.00. i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę - niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Grupę Charytatywną.
 5. Ze stolików pod chórem można zabrać obrazek ze św. Ojcem Charbelem. Jest to pochodzący z Libanu święty mnich, który żył w XIX w. Za jego przyczyną na całym świecie dokonuje się wiele uzdrowień na ciele i duszy. Zapraszamy na modlitwę za jego wstawiennictwem w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Można wtedy również przyjąć namaszczenie olejem św. ojca Charbela. W czwartek także o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych będzie w piątek 13 i sobotę 14 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii do środy 11 grudnia.
 7. W sobotę, 14 grudnia od godz. 9.00 rozpoczniemy sprzątanie i przygotowanie szopki bożonarodzeniowej. Proszę Panów o pomoc i zaangażowanie.W tym dniu prosiłbym też Panie o pomoc w przedświątecznym sprzątaniu naszej świątyni.
 8. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00, poprzez obrzęd błogosławieństwa do służby liturgicznej zostaną powołani  nowi ministranci.
 9. W poniedziałek, 16 grudnia po wieczornej Eucharystii zapraszam na spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.
 10. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku).
 11. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki, świece wigilijne oraz kalendarze na nowy rok. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na pomoc dla Caritasu.
 12. Z stolików pod chórem można zabrać obrazek z św. Ojcem Charbelem. Jest to pochodzący z Libanu święty, który żył w XIX w. Za jego przyczyną dokonuje się wiele uzdrowień na ciele i duszy.
 13. Pan kościelny przyjmuje wpłatę na prenumeratę „ Gościa niedzielnego” na przyszły rok.
Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.