• Zapraszamy na roraty o godz. 17.00

  Zapraszamy na roraty o godz. 17.00

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu - Gaudete
16.XII.2018
 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
 3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 17.00. W piątek dzieci niech przyniosą wypełnione plansze, a w sobotę najpilniej uczęszczającym zostaną rozdane skromne upominki.
 4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed Mszami św. a także w piątek od 8.00 do 9.00, od 18.00 do 21.00, w sobotę od 8.00 do 12.00 i 15.00 do 18.00, a w Wigilię od 8.00 do 11.00. Bardzo prosimy dzieci i młodzież aby nie łączyć spowiedzi św. z Mszą św. niedzielną.
 5. O jutra rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas do świąt Bożego Narodzenia.
 6. W piątek, 21 grudnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. Na akcję „Pomoc kościołowi na Wschodzie” złożono 910 zł. „Bóg zapłać”.
 8. W najbliższym czasie do naszych domów poprzez  osoby ze wspólnot parafialnych dotrą życzenia świąteczne z opłatkiem wigilijnym.
 9. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które 26 grudnia zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła , będzie miała miejsce w sobotę 22 po Mszy św. wieczornej.
 10. Przypominamy, że chorzy czy starsi mogą przyjmować Komunię św. także w niedzielę. Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. chętnie przyniosą Pana Jezusa Eucharystycznego. Chętnych prosimy o zgłaszanie do piątku u ks. proboszcza.
 11. Od 27 grudnia rozpoczniemy kolędę, tak zwaną wizytę duszpasterską, czyli  odwiedziny nas , księży, w Waszych domach.
  W tym roku również – zgodnie z tradycją - chcemy  spotkać się z Wami, doświadczyć Waszej gościnności, zapytać o Wasze codzienne radości i troski, porozmawiać o tym, co jest treścią Waszego życia. Chcemy przynieść Wam Boże błogosławieństwo, ale też zwyczajnie z Wami porozmawiać, zapytać o to, co u Was słychać.
  Dlatego prosimy, aby podczas wizyty księdza w Waszym domu byli obecni – o ile tylko jest to możliwe – wszyscy domownicy. Prosimy, aby był to czas spotkania całej rodziny, wspólnej modlitwy i rozmowy.
  Prosimy też – jak nakazuje tradycja - o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża, zapalonej świecy, wody święconej.
  Mamy nadzieję, ze te spotkania w Waszych domach  będą szczere i serdeczne.
 12. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.