• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła
14.X.2018
 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem, możemy nabyć książeczkę z serii „Wszystko o...” tym razem o Janie Pawle II. Cena 15 zł.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 15.00.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
 5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Modlić się będziemy również w int. ks. Łukasza obchodzącego swoje imieniny. W tym dniu po Mszy św. i różańcu, zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską oraz Radę Ekonomiczną.
 6. 19.X - w III piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.
 7. W sobotę, 20 października o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert muzyki chóralnej „Gaude Cantem” . Szczegóły na afiszu. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą, III niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na remont i wymianę posadzki.
 9. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 10. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30 a w niedzielę o 15.00.
 11. Od jutra przez najbliższe dwa tygodnie prosimy o rezerwowanie Mszy św. na przyszły rok osoby przeżywające rocznice ślubu, urodziny lub imieniny. Od 29 października będziemy przyjmować rezerwacje na Msze św. za zmarłych.
 12. W zakrystii lub w kancelarii można składać wypominki. W naszym kościele wypominki jednorazowe odmawiamy na cmentarzu w dzień Wszystkich świętych oraz przez oktawę po Wszystkich świętych o godz. 17:30., wypominki zaś roczne w niedzielę przed mszami św. o godz. 8.45 i 10.45. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk naszych zmarłych.
 13. Już dziś z wielką radością pragniemy poinformować, że w niedzielę 4 listopada o godz. 11.00  ks. bp Tadeusz Rakoczy wprowadzi i zainstaluje w naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II.
 14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
 15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  ·        15 X – poniedziałek - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  ·        16 X – wtorek- św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  ·        17 X – środa - św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  ·        18 X – czwartek - św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  ·        20 X – sobota - św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.