• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

    Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu
04.XI.2022 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
Dzisiaj w czasie  Mszy sw. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy  i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka w dobrej śmierci. O godz. 9.00 w czasie Mszy Świętej modlimy się w intencji Górników oraz ich rodzin.
Dzień 4 grudnia jest również Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Od poniedziałku do piątku „roraty” odprawiamy o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami a także młodzież i dorośli.

4. Dzisiejsza ofiara do puszki przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

5. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

6. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku.

7. W następny poniedziałek, 12 grudnia, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Parafialną Grupę Charytatywną.

8. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki, świece wigilijne, kalendarze na nowy rok. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na pomoc dla Caritasu, a za opłatki na utrzymanie kościoła.

9. W najbliższy piątek i sobotę  od godz. 9.00 rozpoczniemy  przygotowanie niedużej szopki bożonarodzeniowej obok kościoła.  Wszystkich chcących pomóc w tym dziele, szczególnie młodych mężczyzn serdecznie zapraszamy.

10. Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych będzie w piątek 16 i sobotę  17 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób w zakrystii do środy 14 grudnia.

11. Pan kościelny przyjmuje wpłatę na prenumeratę „Gościa niedzielnego” na przyszły rok.

12. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 XII - św. Mikołaj- biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
7 XII - Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.                                                                                                                    
9 XII - św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku  objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

W ostatnim tygodniu do wieczności Pan Bóg powołał śp. Teresę Wojtek i Janinę Simon. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...