• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela zwykła w ciągu roku
26.IX.2021 r.

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 2. Jutro Światowy Dzień Turystyki.
 3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
 4. W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek  Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe i różaniec.
 5. W piątek i sobotę od 8.30 odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian- prosimy ich zgłaszać w zakrystii do środy.
 6. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. wieczornej oraz  w niedziele o godz. 15.00.  We wtorki i w czwartki zapraszamy dzieci szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii świętej, a w piątki  młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W ten  I piątek, młodzież z klas I Szkół ponadpodsawowych będzie miała spotkanie z ks. proboszczem.
 7. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 8. Przypominamy, że od najbliższego piątku, 1 października Msze święte wieczorne  w niedziele będą odprawiane o godz. 15.30, a od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 9. Pan Kościelny w zakrystii przyjmuje wpłatę na prenumeratę „ Gościa Niedzielnego” na IV kwartał
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  W tym tygodniu patronują nam:
  – w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
  – we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
  – w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
  – w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
  – w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
  – w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.