• Chrystus Zmartwychwstał!

  Chrystus Zmartwychwstał!

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
21.IV.2019
 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją.
 2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.
 3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Nowenna do Miłosierdzia Bożego  przed wieczorną  Mszą św.
 4. Za tydzień, będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na  „ Godzinę Miłosierdzia”. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszy Świętej o godz. 18.00.  wypraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.
 5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Serdeczne podziękowania dla Wszystkich modlących się w „ Triduum Paschalne”: księżom Leszkowi i Łukaszowi za gorliwą posługę w konfesjonale, ks. Leszkowi również za wygłoszone kazania pasyjne oraz tym, którzy przygotowali i upiększyli naszą świątynię a także liturgię: panu Kościelnemu, pani Organistce , panu Krzysztofowi Przemykowi wraz z chórem „ Hejnał ”, strażakom za wartę przy Bożym Grobie, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, orkiestrze strażackiej, paniom: Jolancie, Brygidzie , Annie , Marii ,  za przygotowanie i udekorowanie ołtarzy, Ciemnicy i Bożego Grobu.  Ciastkarni „ Jagódka” za ofiarowanie wielkanocnych ciast i baranka na plebanię a także dla chorych, firmie „ Drobek” za ofiarowanie jajek, ofiarodawcy miodu dla chorych i Wszystkim za wszelkie życzenia, dobro a także za ofiary na Boży Grób w Jerozolimie i Świętopietrze.
  Członkom parafialnego oddziału Caritas za zakupienie i rozwiezienie paczek świątecznych oraz wszystkim bardzo hojnym ofiarodawcom serdecznie dziękuję za wsparcie chorych i starszych Parafian. Pozostałe 2610 zł. przekażemy dla głodujących dzieci w Syrii i Sudanie.
 7. Zwracam się z gorąca prośba do Panów o pomoc w sobotę 27 kwietnia o godz. 9.00. w remoncie zakrystii.
 8. Spotkanie przed pielgrzymkowe w czwartek, 25 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

ŻYCZENIA
Wielkanocna radość ze Zmartwychwstania Chrystusa niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.  Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.