• Boże Narodzenie

  Boże Narodzenie

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego
12.I.2020
 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.
 3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
 4. Dzisiaj o godz. 17.00 - XX Festiwal Kolęd i Pastorałek „ Spotkanie   z kolędą”. Przewidziane są fajerwerki i poczęstunek.
 5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.
 6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.
 7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Eucharystii.
 8. W przyszłą, III niedzielę miesiąca składka przeznaczona na malowanie kościoła.
 9. Pragnę Wszystkim serdecznie podziękować za udział i zorganizowanie po raz trzeci w naszej Parafii „ Orszaku Trzech Króli”. Ks. Łukaszowi za całościowe przygotowanie, panu Krzysztofowi, p. Brygidzie, Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pysznego, ciepłego posiłku, cukierni „ Jagódka” za chleb, Orkiestrze strażackiej za wspólne kolędowanie, druhom strażakom za zabezpieczenie trasy przemarszu, młodzieży oazowej, lektorom oraz wszystkim pomocnikom i uczestnikom tego pięknego świątecznego korowodu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, min naszej „ Nowiny” w której są zdjęcia z „ Orszaku Trzech Króli”.
 11. Rozpoczynającym ferie zimowe życzymy błogosłwionego i miłego wypoczynku.

  W tym tygodniu patronują nam:
  ·        17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.

  W ostatnich tygodniach Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Janiszewską oraz Antoniego Greczkę.  Wieczny odpoczynek...