• Wielki Post

  Wielki Post

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła
13.IX.2020 r.
 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
 3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września(najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 4. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 6. W piątek, 18 września z racji trzeciego piątku miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Koronka do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy św.  
 7. Przyszła niedziela to 3 niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na malowanie kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary na tacę, do kopert a także na konto parafialne.
  Do puszki można złożyć ofiarę na diecezjalne radio „ Anioł Beskidów” z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu.
 8. Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii w sobotę 26 września o godz. 12.00 i w niedzielę 27 września. Ponieważ musimy przestrzegać norm sanitarnych, postanowiliśmy Komunię św. zorganizować w trzech grupach. W związku z tym, już teraz podajemy do wiadomości, że w niedzielę 27 wrześniazamiast Mszy św. o godz. 11.00 będzie Msza św. o godz. 10.30. Dodatkowo odprawimy Mszę św. Komunijną o godz. 12.00. Prosimy Parafian aby w tym dniu uczestniczyli w Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 a także w sobotę wieczór aby zostawić  bezpieczne miejsce dla rodzin dzieci komunijnych.
 9. W najbliższą sobotę – 19.09.2020r. zapraszamy na pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie OAZY DZIECI BOŻYCH. Wydaje się, że największe ryzyko zarażenia wirusem, związane z powrotem dzieci do szkół, mamy już za sobą, stąd decyzja o wznowieniu spotkań. Spotkania ODB rozpoczynać się będą o godz. 10.30.
 10. Oaza młodzieżowa naszej parafii tworzy kronikę, w której chce zawrzeć nie tylko historię powstania grupy parafialnej, lecz także wpisy jej członków z przestrzeni lat. Osoby, które chciałyby pozostawić po sobie ślad, proszone są o wiadomość mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do wpisu!
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 16 IX –środa-  święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
· 18 IX –piątek- św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.