• Wielki Post 2021

  Wielki Post 2021

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu
07.III.2021 r.
 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, matkach, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 3. Przez cały rok, w każdy wtorek po  Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin. W naszej gazetce artykuł o św. Józefie a w przedsionku kościoła można nabyć modlitwy do św. Józefa na każdy dzień tygodnia. Cena 3 zł.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 5. Rekolekcje parafialne trwać będą od 14 do 17 marca. Poprowadzi je ks. Robert Samsel. Otoczmy go modlitwą. W następną niedzielę będą dodatkowe Msze św. o godz. 8.00 i 12.00.  natomiast w poniedziałek, wtorek i środę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00. W niedzielę o godz. 11.00 przez internet będzie transmitowana nauka dla dzieci szkolnych.
 6. Niedzielna składka przeznaczona będzie na cele rekolekcyjne ks. Roberta. Ofiary można też składać do puszki w przedsionku kościoła.
  W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 7. Składam serdeczne „ Bóg zapłać” Rodzinie z naszej parafii za sfinansowanie nowego krzyża w prezbiterium i pulpitu pod mszał.
  Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do kopert i konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  Na pomoc Misjonarzom w niedzielę Ad Gentes złożyliście 1510 zł.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Marian Dyląg Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...