• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła
23.VI.2019
 1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni a dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
  Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 5. Serdeczne „Bóg zapłać” za udział w przepięknej Uroczystości i procesji Bożego Ciała. Panu Prezesowi Krzysztofowi Kuś, Druhom Strażakom, KGW w pięknych strojach i Wszystkim, którzy ozdobili ołtarz główny. Panu Krzysztofowi Przemykowi z synem za  obsługę nagłośnienia i przygotowanie miejsc siedzących. Wszystkim przygotowującym ołtarze, tym, którzy przystroili trasę procesji, domy, ogrodzenia, dzieciom sypiącym kwiatki, orkiestrze, całej Służbie Liturgicznej, pani organistce, Szafarzom Komunii św., Strażakom za niesienie baldachimu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem,  Organizacjom, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych, Wspólnotom Parafialnym, państwu Wesołkom i Wszystkim uczestnikom procesji. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary, naszej przynależności do Chrystusa Pana.
  Dziękuję paniom Jolancie, Brygidzie, Annie, Marii za udekorowanie świątyni a Rodzicom dzieci komunijnych i z klas II oraz bierzmowanych za wysprzątanie kościoła i obejścia wokół niego na te uroczystości.
  Bardzo dziękuję pielgrzymom do Rumunii za ufundowanie czterech banerów na Boże Ciało.
 6. Na wymianę ławek w kościele, w ostatnią niedzielę złożyliście na tacę 11.420 zł. a do kopert 1100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Przypominamy, że od 1 lipca w tygodniu będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. tzn. w poniedziałki, środy, piątki i soboty - o godz. 18.00, a we wtorki i czwartki o 7.00.  W I czwartek, I piątek i I sobotę- Msze św. o 7.00 i 18.00.
 8. Wszystkich którzy rozpoczęli urlopy i wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga, niedzielnej Eucharystii, modlitwy. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  ·        24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  ·        29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.