Godzina obecności przy Sercu Jezusa

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa to wspólnota modlitewna i formacyjna.

Założone zostało przez Stolicą Apostolską w kościele Sióstr Wizytek w Krakowie w dniu 19 stycznia 1919 roku. Wśród patronów jest święta Małgorzata Maria Alacoque.
Pan Jezus powiedział do św. Małgorzaty Marii: "Chcę otoczyć Serce moje koroną z 12 gwiazd, złożoną z moich najdroższych i najwierniejszych sług".
W myśl tej prośby Pana Jezusa w naszej parafii z inicjatywy księdza proboszcza Piotra w 2015 r. rozpoczęto tworzenie Straży Honorowej. Ta grupa modlitewna spotykała się na modlitwie w parafii, uczestniczyła w dniach skupienia w Wilkowicach, Włosienicy, Bielsku-Białej, Cięcinie i w Szczyrku oraz dwukrotnie w Częstochowie.
Spotkania formacyjne rozwijały nas duchowo i przygotowywały do pełnego członkostwa w Straży Honorowej NSPJ. W dniu 18 marca bieżącego roku przeżywaliśmy w naszej parafii Wielkopostny Diecezjalny Dzień Skupienia Arcybractwa Straży Honorowej. Przybyło ok. 220 członków z ponad 20 parafii naszej Diecezji, 10 pocztów sztandarowych wraz z księżmi opiekunami.
Rozpoczęliśmy modlitwą różańcową o 8.30. Następnie wspólnie rozważaliśmy Stacje Męki Pańskiej w rycie Jerozolimskim, której unikatowe obrazy są w naszym kościele, a korzystaliśmy z opracowania śp. ks. Pawła Grządziela.
W czasie Mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Morawa, z homilią wygłoszoną przez księdza Jacka Rączkę, zgodnie z regulaminem nastąpiło przyjęcie nas do Straży Honorowej.
Otrzymaliśmy medaliki, dyplomy i złożyliśmy ślubowanie: "Przyrzekam Ci o Jezu, że z pomocą Twojej łaski stawiać się będę wiernie w godzinie od …. do…. . którą obieram za Godzinę Straży na stanowisku: poświęcenia, wynagrodzenia i miłości. Amen".
Ceremonii przyjęcia dokonał Dyrektor Diecezjalny ksiądz Piotr Grochowiecki.
Na zakończenie ksiądz proboszcz podziękował licznie przybyłym na tą uroczystość kapłanom, gościom i parafianom.

Dla nas - nowej wspólnoty parafialnej - był to ważny dzień w życiu.
Zachęcamy do wstąpienia do Straży Honorowej NSPJ.

Członkowie Straży Honorowej NSPJ w Mazańcowicach