Ubogaciliśmy się Waszą wiarą

Pozwólcie Drodzy Parafianie i Goście na kilka refleksji pokolędowych. Dzięki Bogu obszedłem już całą parafię. Niektórzy z Was mają naprawdę daleko do kościoła i …zawsze tutaj są! Podziwiam szczególnie osoby starsze, schorowane, którym niełatwo dotrzeć do parafialnej świątyni. Młodzi w większości mają samochody i jest im łatwiej.
W niedzielę 22 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy nas przyjęli. Za wielką otwartość i życzliwość, za herbatę, kawę i poczęstunek bo sami wiecie, że trudno by się chodziło z pustym żołądkiem przez cały dzień czy nawet pół dnia. Za wszelkie cenne spostrzeżenia dotyczące pracy w parafii, działania wspólnot przy parafii jak również spraw remontowo-budowlanych. W bardzo wielu miejscach słyszeliśmy wiele pozytywnych cech na temat naszej świątyni czy też pracy kapłanów, za co jesteśmy wdzięczni.
Spotykaliśmy też sporadycznie zamknięte drzwi z powodu pracy, wyjazdu na ferie czy też przypadki, kiedy ktoś wprost mówił, że nie życzy sobie wizyty kapłana. Mamy wokół siebie ludzi innej wiary czy też osoby niewierzące. Każdy ma prawo do swojego wyboru stylu życia czy też wyboru ideologii. Mimo to mieliśmy bardzo piękne świadectwa wiary osób, które śpieszyły się na spotkanie z kapłanem.

Kochani! Ubogaciliśmy się Waszą wiarą, Waszym życiem, które nie jest łatwe. Mogliśmy podziwiać w niejednym przypadku wielką mądrość i rozwagę w rozwiązywaniu różnych problemów życiowych.
Mamy wspaniałych parafian, którzy bez wielkich słów i fleszy prowadzą życie bogobojne i prawe. Każda rodzina to swoista księga, którą każdy zapisuje. Jest wielki problem osób starszych i samotnych z utrzymaniem domu, rodziny, zmartwienia rodzinne, choroby, wyjazdy zagraniczne, zagubienia moralne. Można by wyliczać wiele bolączek, które są przyczyną wielu bezsennych nocy parafian. Są osoby, które wpadają w depresję, wskutek zagubienia Boga, przykazań, drogi do Kościoła. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach nigdy nie jesteśmy sami. Chrystus czeka na nas w sakramencie pokuty z przebaczającą miłością i jak najlepszy Lekarz uzdrawia choroby niszczące nasze wnętrze. Jezus mówi: „Ja jestem z wami aż do skończenia świata. Z nami jest Jezus Chrystus, który leczy dusze i ciała w sakramencie eucharystii, pokuty czy namaszczenia chorych.
Bardzo wielu czeka na kapłana cały rok i nie zawsze mogliśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu – dlatego przepraszamy. Ale też jest możliwość by przez cały rok przyjść do kapłana by porozmawiać o swoich troskach albo zaprosić kapłana do domu w innym terminie. Kiedy mamy chwilę trudną, jakiś problem to jesteśmy do dyspozycji.

Jeszcze raz dziękujemy za miłą i serdeczną atmosferę spotkania i za chwilę rozmowy, jak również za składane ofiary na Diecezję, Parafię, Ministrantom i dla księży – Bóg zapłać. Dobro, które otrzymaliśmy w wielu mieszkaniach będziemy odwzajemniać w dalszej pracy duszpasterskiej. Wszystkich naszych kochanych parafian zawierzamy wstawiennictwu św. Marii Magdaleny - patronce naszej parafii.
Niech ona zaniesie wszystkie nasze radości i smutki, bóle i cierpienia, troski dnia codziennego, przed oblicze miłosiernego Boga. Jako wasi duszpasterze, obiecujemy nieustanną modlitwę w Waszej intencji, w intencji waszych rodzin, waszych spraw. Jednocześnie, pokornie chylimy głowy i prosimy Was o modlitwę w naszej intencji, o to byśmy nigdy nie ustawali w gorliwości w Służbie Bożej dla dobra naszych parafian.