Pielgrzymka przez Francję

Parafia w Mazańcowicach organizuję w Roku Miłosierdzia pielgrzymkę Maryjnym szlakiem przez Francję. Zapraszamy serdecznie.

11-18.06.2016

1. Dzień 1, 11.06.2016 - sobota
    4:00  Msza Święta, wyjazd, przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy do Mediolanu.
    Obiadokolacja, nocleg w Mediolanie.

2. Dzień, 12.06.2016 - niedziela
    Msza Święta.
    Po południu przyjazd do La Salette- Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych Europy położonego urokliwie we francuskich Alpach Izerskich, miejsce to zasłynęło w świecie z objawień Matki Boskiej, która ukazała się dnia 19. września 1846 r. dwojgu pastuszkom, zwiedzanie tutejszego Sanktuarium Płaczącej Pani Pojednawczymi Grzeszników, wieczorne czuwanie w Bazylice oraz uczestnictwo w procesji ze świecami.
    Obiadokolacja, nocleg w La Salette.

3. dzień 13.06.2016 - poniedziałek
    Msza św. Śniadanie.
    Wyjazd do Lourdes. Na trasie przejazdu zwiedzanie średniowiecznych Awinionu i Carcassonne.
    Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

4. dzień 14.06.2016 - wtorek
    śniadanie, wyjazd do Lourdes.
    Pobyt w Lourdes, leżącego u stóp Pirenejów największego sanktuarium Francji, będącego zarazem największym sanktuarium maryjnym w Europie, a drugim (po Gwadalupe) santuarium na świecie, w miejscu tym 11. lutego 1858 r. ubogiej dziewczynce imieniem Bernadeta poraz pierwszy ukazała się Matka Boża. Znajduje się w nim Sanktuarium Pięknej Pani Niepokalanie Poczętej.
    Nawiedzenie Groty Massabielle.
    Spacer „Szlakiem Bernadety” po Lourdes, m.in. do domu, w którym mieszkała dziewczynka przed i po objawieniach. Nawiedzenie podziemnej Bazyliki.Przejscie  przez Bramę Miłosierdzia. Udział w Procesji Eucharystycznej.
    Obiadokolacja,
    Po obiadokolacji udział w Procesji Maryjnej ze świecami.
    Nocleg w Lourdes.

5. dzień 15.06.2016 - środa,
    śniadanie, pobyt w Lourdes, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Matki Przenajświętszej, Bazyliki Różańcowej.
    Obmycie w wodzie ze źródła wypływajacego w grocie Masabielle. Droga Krzyżowa.  Procesja Eucharystyczna.
    Obiadokolacja, nocleg w Lourdes.

6. dzień16.06.2016 - czwartek
    śniadanie.
    Przejazd do Nevers, gdzie znajduje się ciało świętej siostry Bernadetty Soubirous. Msza święta przy grobie świetej. Przejazd do  Paray le Monial- Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Obiadokolacja, nocleg w Paray le Monial.

7. dzień 17.06.2016 - piątek
    Sniadanie
    Pobyt w Paray le Monial. Kaplica objawień – miejsce gdzie Pan Jezus objawił się Katarzynie Labouree.
    Po południu wyjazd w droge powrotną do kraju. Na trasie przejazdu wizyta w Ars - historycznej parafii św. Jana Vianneya.

8. dzień 18.06.2016 - sobota
    Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Cena: 1300 zł + 310 euro

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 6 noclegów ( pokoje 2 osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opieka  pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL