• Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

 • Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

  Parafia Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Ogłoszenia duszpasterskie

XI niedziela zwykła
17.VI.2018
 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy św. wieczornej.
 3. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 dla Gimnazjum, a o 9.00 dla Szkoły Podstawowej.
  Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek od godz. 17.00.
 4. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 5. 12 lipca, w czwartek planujemy pielgrzymkę do Alwerni, Czernej, Mogiły i Łagiewnik. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Pan kościelny przyjmuje zapisy na prenumeratę „ Gościa niedzielnego” na III kwartał.
 8. Spotkanie Rady Parafialnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w sprawie odpustu parafialnego odbędzie się w poniedziałek, 25 czerwca po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie.
 9. Pragniemy poinformować, że od 1 lipca w tygodniu będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. tzn. w poniedziałki, środy, piątki i soboty - o godz. 18.00, a we wtorki i czwartki o 7.00. W I czwartek, I piątek i I sobotę- Msze św. o 7.00 i 18.00.
 10. W czasie wakacji będziemy odprawiać Msze święte za naszych zmarłych poza Parafią.
  Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  ·   21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.